Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

„Bliżej natury – Jesień” – czyli wystawa w Bramie Kaszubskiego Pierścienia!

W Lęborku!

Interesujące fotografie zanosimy po SCHODACH na 1 piętro lęborskiej Bramy Kaszubskiego Pierścienia. To tam, na drewnianych sztalugach,  eksponujemy  wyjątkową porę roku, bo urok Jesiennych dni ukazujemy z  – kolorowej -  strony aparatu.  Magia styczniowych uniesień, stop klatki, to uczniowskie starania zapaleńców i amatorów z PCE. Uczniowie wierzą, bowiem w cel, czyli wystawę, która -  w Lęborku -  odciska liczne  ślady na ciekawych zakątkach naszego miasta oraz okolicach.  

W gronie nauczycielskim!

Pani Agnieszka Mac i Sylwia Skroś – wchodzą  więc  na 1 piętro budynku i rozkładają fotografie na sztalugach. Poranne Słońce wpada do tego pomieszczenia i odbija paletę cennych barw. Publiczna prezentacja widziana, jako  pokłosie szkolnego konkursu, pozwala  - młodzieży z PCE -  marzyć o wyjątkowych chwilach promujących ich talenty, w miejscach dostępnych dla każdego mieszkańca. Zaplecze geograficzne, połączone z tym, co oferuje Matka Ziemia, dodaje uroku przygaszonej przyrodzie, leśnym, parkowym, ogrodniczym  zamiłowaniom, czy imponującej architekturze.

Co wnosi  wystawa!

Projekt początkowo ubogaca hol szkolnej biblioteki w PCE, a obecnie podnosi wartość wszystkich uczniowskich starań i dotyka Bram Nieba. Z wysokości 1 pietra, przy dużych szybach, dobrej przestrzeni i przyjacielskiemu spojrzeniu na możliwości rozwojowe dorastających osób – taka alternatywa – to szczyt marzeń. Rolą edukacji pozostaje więc kreatywna ścieżka rozwoju, która w dobie XXI wieku zachęca do odwiedzin w tym wyjątkowym miejscu i podziwiania sztuki przybliżanej przez amatorów.

Sylwia Skroś

 

Zobacz nasze