Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Etap tworzenia 2 wystaw! Art. – maskowanie kapeluszy!

W PCE!

1 wystawa masek powstaje na ścianie bibliotecznej w PCE. Przy kontrastowym żółtym tle – młodzi ludzie  - przypinają karnawałowo – jasełkowe ozdoby. Ich plastyczny wyraz odzwierciedla wizje dzieci, które w 2019 roku ubierają na głowy kolorowe kapelusze.  Sztuka przyciąga więc  do poznawania atmosfery narodzin Bożej Dzieciny.

W Restauracji – „Różana”!

Wychodząc jeszcze bliżej do środowiska lokalnego  wysyłamy naszego art. – ducha do Restauracji „Różana”, aby przybliżać motywy świąteczne większej grupie odbiorców. Niech zasięg i zakres wszystkich prac dotyka ludzkich serc, bije w nich namiastką Betlejem, podaje na dziecięcych i młodzieżowych dłoniach szczere, pełne miłości  - kapelusze. Niech artystyczne materiały – dodatki – wytwory wyobraźni – nakreślają braterstwo wszystkich ludzi, niech Boże Narodzenie  trwa w nas nie tylko podczas 1 dnia w roku, ale także:

- codziennie.

Niech zasady chrześcijaństwa, które przekazujesz od przeszło 2000 lat wdzierają się do domów, rodzin i bezdomnych, aby prawda, wspólnota, społeczność – stanowiły wzór godny powielania.

Niech słowa Biskupów, Papieża są interpretowane bezpośrednio:

"Strzec Jezusa wraz z Maryją, strzec całego stworzenia, strzec każdej osoby, zwłaszcza najuboższej, strzec nas samych: to właśnie jest posługa, do której wypełniania powołany jest biskup Rzymu, ale do której wezwani jesteśmy wszyscy, aby zajaśniała gwiazda nadziei: Strzeżmy z miłością tego, czym Bóg nas obdarzył."

 "Nie stójcie na balkonie życia, Jezus nie czekał. Zaangażował się. Zaangażujcie się tak, jak to zrobił Jezus." - Papież Franciszek do młodych, Rio de Janeiro, 27.07.2013.

Sylwia Skroś

 

 

Zobacz nasze