Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Gdy biblioteka oznacza nie tylko książki. To liczy się kącik czytelniczy.

Strefa, w której słowa mają głos.

Szybko. Sprawnie. Samodzielnie.

Bibliotekarz - to osoba kreatywna i wielostronna. A przy okazji dążąca do poprawy jakości usług. I właśnie, dlatego w PCE- decyduję  się na innowacje wnętrzarskie. W związku z nowymi trendami mody, dizajnu, deco, a także tanimi propozycjami wnoszącymi liczne zmiany w pomieszczeniach – projektuję  –  kącik czytelniczy.

Z czego korzystam?

- Idealne i młodzieżowe rozwiązania stwarzają wachlarz nowoczesnych możliwości. Liczą się więc skrzynki, na których eksponuję woluminy, buty, dzbanki. Liczy się drabina, do której przypinam zdjęcia. Liczą się dywaniki, na których miło posiedzieć. Liczy się taboret służący do wyłożenia gazet. Liczy się drewniana ławka z szydełkowym wykończeniem. Liczą się także „jaśki”.

Wszystkie dodatki utrzymuję  w kolorze – blue.

Bo 3 piętro, to krok do Nieba.

Bo niebieskości przypominają nam – morze.

W deco!

Nowoczesne projekty bibliotekarskie przewidują obecnie wydzielone miejsca do swobodnego czytania książek. Uczeń ma odpoczywać. Uczeń ma się relaksować. Uczeń ma miło spędzać czas.

Pomocne okazują się więc „szybkie” rozwiązania wnętrzarskie, które samodzielnie kształtuję w miejscach przeznaczonych do czytania.

Biblioteka – strefa wyciszenia. Biblioteka – strefa idealna do wybrania nowej książki. Biblioteka – azyl.

- Biblioteka wspomaga proces edukacyjny. Stwarza możliwości  do podziwiania dzieł sztuki. A sztuką są słowa  ulubionego autora tekstu, które  przenoszą   osobiste - marzenia i wyobrażenia -  do każdego zakątka na świecie.

Zobacz – zmiany, które wprowadzamy z myślą o Czytelnikach

PCE

Sylwia Skroś

 

Zobacz nasze