Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

I kiedy Narodowe Czytanie przypomina ucztę, to liczy się spacer po Lęborku! – 6.09.2019 roku!

W mieście!

Zapach lęborskich kwiatów, delikatnie unoszący się aromat kawiarnianego eliksiru, to idealne tło do naszego lokalnego – Narodowego Czytania. Główna ulica miasta, czyli wolna przestrzeń dla literek, zdań, a także wyszeptanych dźwięków, które w swej płynności odbijają się od zawartości  przewracanych kartek – wróży nasz sukces.  Woluminy  dotykają, bowiem  poszczególnych mieszkańców Lęborka ( od Vipów, po przedstawicieli  różnych  instytucji). To wówczas, lęborska kawa i urok kawiarnianego gwaru, wróżą doskonałą promocję naszego miasta.

W Polsce!

Bo cały naród, Prezydent, ale i Burmistrz Miasta Lęborka – Pan Witold Namyślak, otwierają przenośny most do codziennego przyjmowania słów, z płynącymi – tak jak lęborska rzeka – przesłaniami, które literacka historia przybliża do dawnych czasów. Autorzy książek zamyślają się nad dynamiką tekstów. Mieszkańcy podkreślają rolę  czytelnictwa. A budynki, w całej swej potędze,  1000000 raz  wróżą nowe echa  w tym mieście. Bo nie tylko cenne inkunabuły, ale i drukowane księgi, porywają Cię – 6 września  2019 roku – w podróż do świata pełnego nowelistycznych  treści.

 „Osoby zainteresowane czytaniem mogą zgłosić się telefonicznie do Działu dla Dorosłych Biblioteki (nr tel. 59 86 22 307) albo po prostu przyjść 6 września 2019 r. w godzinach 11.00 – 13.00 na ulicę Staromiejską. Zapraszamy!

W imieniu Burmistrza Miasta Lęborka oraz Starosty Lęborskiego zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnej, ósmej edycji Narodowego Czytania, która od kilku lat odbywa się pod patronatem Prezydenta RP.

W tym roku spotykamy się 6 września (piątek) w godzinach od 11.00 do 13.00 przy Cukierni- Piekarni B&W Wenta.” – dodaje MBP w Lęborku.

Sylwia Skroś

 

Zobacz nasze