Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

I miejsce uczniów PCE w wojewódzkich zawodach sportowo-obronnych w Pruszczu Gdańskim

Reprezentacja uczniów klas drugich technik logistyk o profilu wojskowym 23 maja b.r. wzięła udział w zawodach sportowo-obronnych będących eliminacjami do ogólnopolskiego V Zlotu klas mundurowych – Żagań 2019. Zawody zorganizowane zostały przez Wojewódzki Sztab Wojskowy, Kuratorium  Oświaty w Gdańsku, 49 Bazę Lotniczą w Pruszczu Gdańskim i Ligę Obrony Kraju.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w trzech konkurencjach tj. marszobieg na 5 kilometrów z wykonywaniem zadań, strzelanie z kbks na odległość 50 m. i rzut granatem na odległość.

Nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni i w rezultacie zajęli pierwsze miejsce. Zwycięstwo to skutkuje tym że na przełomie września i października bieżącego roku uczniowie naszej szkoły reprezentować będą województwo pomorskie na mistrzostwach Polski organizowanych w ramach V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu.

W eliminacjach wzięło udział 10 drużyn z całego województwa pomorskiego.

Szkołę reprezentowali: Szymon Stolc, Klaudiusz Lange, Dawid Jabłoński, Arkadiusz Bubka, Patryk Ratchnau , Michał Wicher, Dominik Głodowski, Jakub Skrzypkowski i Wiktor Maszota.

Opiekunem grupy był koordynator edukacji wojskowej w PCE – mjr rez. Ryszard Sałasiński

 

Zobacz nasze