Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Kraków - spacer po Starym Mieście.

We wtorkowe popołudnie opuściliśmy Wyżynę Śląską, by udać się do Krakowa. Tu czekała na nas Pani przewodnik, która zaprosiła nas na spacer po Starym Mieście. Mieliśmy okazję zobaczyć Sukiennice, kościół Mariacki, wieżę ratuszową. Przeszliśmy Traktem Królewskim w kierunku Wawelu. Po drodze zatrzymaliśmy się przy kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie mieści się wahadło Foucaulta.

Kolejny dzień naszych warsztatów został przeznaczony na zajęcia w Ogrodzie Doświadczeń. Pracownicy ogrodu przybliżyli nam zagadnienia z zakresu optyki, fizyki, geografii, muzyki. Każde stanowisko było tak przygotowane, by móc samemu wykonać doświadczenia.

Po zajęciach na świeżym powietrzu przyszedł czas na wykłady na Uniwersytecie Śląskim. Jeden z wykładowców przeniósł całą salę wykładową w realia Gwiezdnych Wojen, czym bardzo nas ujął. Wyjaśniał zastosowane w filmie efekty specjalne, prawa fizyki. Podszedł do tego z dużą dawką humoru. Ten wykład na długo pozostanie w naszej pamięci.

Popołudnie spędziliśmy w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Zwiedziliśmy wystawę "Zabytkowe tramwaje". Młodzież uczestniczyła także w interaktywnej wystawie "To takie proste". Wystawa porwała nie tylko uczniów, ale i nauczycieli.

 Weronika Łowicka, Iwona Skrzypkowska, Aleksandra Motas, Tomasz Mielewczyk