Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Spektakl "ANIELSKA 3" - czyli jak poczuć świąteczne napięcie.

Tradycyjnie już w dniach poprzedzających przerwę świąteczną uczniowie i pracownicy naszej szkoły mogli obejrzeć spektakl bożonarodzeniowy.

         Zgromadzona publiczność śledziła skomplikowane, przedświąteczne perypetie osobliwych mieszkańców tytułowej kamienicy przy ulicy Anielskiej 3, gdzieś w bliżej nieokreślonym małym miasteczku.

         Spektakl z humorem opowiada o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia, gdzie każdy z bohaterów uwikłany jest w pajęczynę instrumentów wirtualnego świata, ludzkich relacji i codziennych problemów. Nie brakuje też przybyszów z nieba i świątecznego napięcia. Sztuka stanowi głos w dyskusji i podejmuje palący problem możliwości, ograniczeń oraz niebezpieczeństw wirtualnego świata, zachęcając widza do podjęcia osobistej refleksji.

         Z niełatwym zadaniem przygotowania oryginalnego scenariusza i odegrania ról zmierzyli się uczniowie klasy 1 T. Działania teatralne wymagają sporej odwagi, zaangażowania, dyscypliny i współpracy, o co zazwyczaj trudniej rozpoczynając naukę w nowej szkole, w nowym środowisku i wśród nowych rówieśników. Należy tym bardziej docenić pracę uczniów włożoną w powstanie spektaklu, ponieważ wyszli z tego zadania zwycięsko. Spektakl spotkał się z dobrym odzewem społeczności szkolnej.

         Publiczności dziękujemy! Aktorom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania drzemiących w nich twórczych potencjałów.

 

                                                                           ks. Wojciech Prądziński

       

 

Zobacz nasze