Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Apel o Patronie szkoły

 „WŁASNYCH ZADAŃ DZIEJOWYCH NIE MOŻNA PRZEKAZAĆ ZASTĘPCOM, NIE MOŻNA ZEPCHNĄĆ ICH NA CUDZE BARKI”  - powiedział EUGENIUSZ KWIATKOWSKI, PATRON NASZEJ SZKOŁY.

12 czerwca odbyła się uroczysta akademia poświęcona Patronowi Szkoły - Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu. 15 czerwca 2024 mija 28 rocznica nadania imienia naszej szkole. W apelu przygotowanym przez uczniów z klasy IVTlc  i IITlb uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Młodzież została zapoznana z życiorysem Eugeniusza Kwiatkowskiego. Przybliżono zasługi Wielkiego Polaka dla kraju, podkreślono rangę budowy Gdyni, Centralnego Okręgu Przemysłowego, wspomniano o 2002 roku, który był rokiem Kwiatkowskiego. Oglądając prezentacje multimedialną i filmy uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się o życiu Patrona - szkole, rodzinie, studiach, służbie w Legionach, stanowiskach - Wicepremiera, Ministra przemysłu i handlu, Delegata Rządu do Spraw Wybrzeża. Przypomniano, że w czasie uroczystości 21 lipca 1972 r. uhonorowano go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski z Gwiazdą oraz Złotą odznaką "Zasłużony Pracownik Morza” a 19 lipca 1974 r. Senat Uniwersytetu Gdańskiego "w uznaniu zasług dla rozwoju polskiej gospodarki morskiej, floty handlowej oraz portu i miasta Gdyni nadał mu tytuł doktora honoris causa nauk ekonomicznych.

Elżbieta Krystek-Chudziaszek

 

Zobacz nasze