Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Finał Centralny Turnieju Budowlanego 2009

W dniach 23- 25 kwietnia w Powiatowym Centrum Edukacyjnym odbył się Finał Centralny XXXVIII EDYCJI TURNIEJU BUDOWLANEGO „ZŁOTA KIELNIA”. Pierwszego dnia uczestnicy spotkali się z opiekunami oraz organizatorami i Komitetem Głównym Turnieju. Natomiast w piątek uczniowie zmierzyli się w części praktycznej i pisemnej. Na uroczystość podsumowania i wręczenia nagród przybyli przedstawiciele władz lokalnych takich jak Starosta – Ryszard Wenta, wiceburmistrz – Alicja Zajączkowska, poseł – Witold Namyślak. Warto nadmienić , że Turniej Budowlany jest jedynym w kraju konkursem umiejętnościowym przeznaczonym dla szkół zawodowych. Aby znaleźć się w finale należało być w szóstce najlepszych uczniów w danym zawodzie. Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Szczypior ( monter instalacji i urządzeń sanitarnych) oraz Paweł Kulasiewicz (stolarz). Uczniowie Powiatowego Centrum Edukacyjnego zajęli pierwsze miejsca w zawodzie monter instalacji i urządzeń sanitarnych oraz stolarz , tym samym okazali się najlepszymi fachowcami w swojej branży.

Turniej „Złota Kielnia” przeznaczony był dla uczniów Zasadniczych Szkół Zawodowych kształcących w zawodach: murarz, malarz-tapeciarz, posadzkarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych oraz stolarz. Głównym celem Turnieju była popularyzacja zawodów budowlanych, pogłębianie wiedzy zawodowej i doskonalenie umiejętności praktycznych, zapoznanie uczniów z nowymi technologiami stosowanymi w budownictwie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się :
  • Senator – Pan Kazimierz Kleina
  • Poseł na Sejm RP – Pan Witold Namyślak
  • Zastępca Dyrektora Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego MEN –Pani Ewa Rudomino
  • Pomorski Kurator Oświaty – Pan Zdzisław Szudrowicz
  • Wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku – Pani Elżbieta Grzelak
  • Starosta Powiatu Lęborskiego – Pan Ryszard Wenta
  • Wicestarosta Powiatu Lęborskiego – Wiktor Tyburski
  • Burmistrz Lęborka- Włodzimierz Klata
  • Wiceburmistrz Lęborka – Alicja Zajączkowska
  • Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej, Wiceprzewodniczący Komitetu Głównego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” – Pan Krzysztof Maliszewski
  • Wiceprzewodnicząca Komitetu Głównego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, Wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej –Pani Krystyna Karpińska