Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

I miejsce w powiatowym etapie Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

 19.03.2024 r. w Starostwie Powiatowym w Lęborku odbył się etap powiatowy Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, w którym uczestniczyło 14 osób. PCE reprezentowali trzej uczniowie z klasy IIITla (technik logistyk – profil wojskowy): Patryk Cholewiński, Wiktoria Dobrzyńska i Fabian Kalisz. Przygotowywał ich Sławomir Hryczak – nauczyciel wiedzy o społeczeństwie. Młodzież rozwiązywała test składający się z zadań zamkniętych oraz otwartych. Sprawdzały one znajomość zagadnień dotyczących funkcjonowania samorządu gminnego, powiatowego, wojewódzkiego, a także administracji centralnej w Polsce.

Zwycięzcą został uczeń naszej szkoły Patryk Cholewiński. Będzie on reprezentował Powiat Lęborski wraz z dwoma uczniami z innych szkół ponadpodstawowych z Lęborka podczas wojewódzkiego finału konkursu w Gdańsku 12.04.2024 r.
Wiktoria Dobrzyńska i Fabian Kalisz uplasowali się ex aequo na VI miejscu.
22.03.2024 r. Patryk odebrał dyplom i nagrodę za zajęcie I miejsca w omawianej rywalizacji z rąk Starosty Lęborskiego - Alicji Zajączkowskiej i Przewodniczącego Rady Powiatu Lęborskiego - Mirosława Tandka.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów!
 
 
Sławomir Hryczak – opiekun uczniów
Foto - Krzysztof Poziemski
Zobacz nasze