Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Kwiecień jest miesiącem akcji hospicjów ,,Pola Nadziei’’

Dn. 15.04.2024 r. młodzież naszej szkoły wraz opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariatu odwiedził wyjątkowe miejsce – Hospicjum stacjonarne w Pogorzelicach, które będzie kolejnym miejscem w zakresie całodobowej opieki hospicyjnej i paliatywnej. Dzięki Pani Prezes Agacie Kozyr zobaczyliśmy jak potrzebne i ważne są tego typu miejsca.

Poznaliśmy historie pacjentów ale też wyzwania z jakimi wiąże się tak ogromna inwestycja. To determinacja, rozsądne planowanie i umiejętność budowania silnej społeczności wokół hospicjum zachęca nas do wsparcia i organizacji akcji charytatywnych.

Dn. 16.04 2024 r nasza szkoła włączyła się w akcję ,,Pola Nadziei’’  organizując kiermasz ciast ,,Ciasto kupujesz, Hospicjum budujesz”, z której całkowity dochód został przekazany na budowę Lęborskiego Hospicjum. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie uczniom i nauczycielom.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego.

 

Zobacz nasze