Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Od UJ, Ogrodu Botanicznego, po Muzea – podróż po Krakowie.

Ostatnie dni  na naszej wycieczce spędziliśmy m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, czy w Muzeum Narodowym w Krakowie. Muzeum, które odwiedziliśmy poświęcone zostało słynnej poetce. Ta nietuzinkowa kobieta zrobiła na nas ogromne wrażenie.  Poznaliśmy szczegóły z jej życia. Zaskoczyła nas pocztówkami, jakie przygotowywała własnoręcznie dla swoich znajomych, czy też upominkami, jakie kupowała dla gości.  Miała dystans do życia, ale także do swojej osoby. Wystarczyło przejrzeć szuflady z drobnostkami, należącymi do poetki, by choć trochę poznać jej postać.

Odwiedzając region Małopolski nie można pominąć kopalni soli w Wieliczce. Obiekt został wpisany na listę UNESCO w 1978 r. Najpiękniejszą częścią kopalni jest bez wątpienia kaplica św. Kingi.

Pobyt w Krakowie zakończyliśmy w Muzeum Przyrodniczym. Wśród ekspozycji mogliśmy podziwiać kolekcję bursztynów, minerałów oraz żywe okazy gadów, ryb, ssaków.

Wszystkim uczestnikom wycieczki dziękujemy za mile spędzone chwile oraz godne reprezentowanie szkoły w regionie Górnego Śląska i Małopolski.

 

Weronika Łowicka, Iwona Skrzypkowska, Aleksandra Motas, Tomasz Mielewczyk