Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Wolontariat z klaunadą w tle.

W minionym roku szkolnym ponad trzydziestu uczniów naszej szkoły w różnym stopniu zaangażowania udzielało się jako wolontariusze przy fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne. W ramach działań wolontariatu uczestniczyli w okazjonalnych akcjach, warsztatach, szkoleniach i regularnych cotygodniowych spotkaniach.

            Wybrani wolontariusze (w większości z naszej szkoły) na potrzeby konkursu grantowego funduszu Akumulator Społeczny przygotowali pokazową etiudę w formie klaunady. Artystyczny pokaz, który odbył się 29 maja zdecydowanie przekonał komisję, która przyznała środki finansowe na projekt pt. "Uliczna pantomima".

            Projekt będzie realizowany od września 2019 roku i mogą w nim uczestniczyć wszyscy, którzy chcieliby pomagać innym wykorzystując swoje artystyczne talenty. Już dziś zachęcamy do udziału we wszystkich działaniach wolontariatu.

Więcej informacji na stronie Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego i Facebooku.

https://www.fundacja-lhs.org/wolontariat/

Wikariusz
Ks. Wojciech Prądziński

 

Zobacz nasze