Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Zacięta rywalizacja kadetów

W dniach 24-26. 04 2023 roku w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce odbyły się regionalne eliminacje kadetów klas wojskowych do udziału w Centralnym Zlocie Klas Wojskowych ORZYSZ 2023.

Na starcie stanęło przeszło 120 zawodników i zawodniczek. Pierwszą konkurencją był marszobieg zespołowy na dystansie 2,5 km w formule pętli taktycznej, który zawierał jednocześnie odcinki specjalne: udzielanie pierwszej pomocy medycznej, pokonywanie w maskach pgaz terenu skażonego czy też skryte pokonywanie terenu. Młodzież rzucała również granatem ćwiczebnym, by zakończyć pierwszy dzień zmagań sportowych na strzelnicy. Tam, kadeci musieli wykazać się umiejętnościami w strzelaniu z kbks oraz w rozkładaniu i składaniu broni na czas.

Drugi dzień to rywalizacja, która przeniosła się na pływalnię CSMW. Konkurencje związane były z „Ratownictwem morskim”. Pierwsze zadanie polegało na prawidłowym założeniu pasa ratunkowego w wyznaczonym czasie. Kolejnym było ratowanie rozbitka z powierzchni wody i prawidłowe jego przetransportowanie. W tej konkurencji kadeci mieli do dyspozycji 10-osobową pneumatyczną tratwę ratunkową.

 Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie :

Jakub Stencel –  kl. 4Tap kapitan drużyny,

Oliwia Gołąbowicz-  kl. 4Tap,

Wiktoria Szczypior – kl. 3 Tla,

Mateusz Wroński- kl. 3 Tla,

Kacper Smentoch – kl. 3 Tlb,

Igor Zagożdżan-kl. 3Tla,

Bartosz Selonke –kl. 4Tap.

Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej a drugie w województwie pomorskim.

Serdeczne gratulacje

Koordynator klas wojskowych

Ryszard Sałasiński


 

Zobacz nasze