Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Sport w szkole

W sobotę 04.11.2023 r. w lasku przy Stadionie Miejskim odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości. Był to trzeci bieg zaliczany do klasyfikacji generalnej 28. Edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand Prix Lęborka sezonu 2023/2024.

 

Uczniowie PCE walczyli dzielnie podczas biegu szkół ponadpodstawowych - dystans do przebiegnięcia 2 km. 

Najlepiej w rywalizacji poradził sobie Błażej Stolc -2 Tbe dobiegając do mety  jako 3 - po zaciętym finiszu udało się ! Brawo Błażej. Na dalszych pozycjach uplasowali się : Dawid Landowski(1 Tlb) i Jakub Kostka (1D) - Brawo Panowie za walkę ! 

Wsród dziewcząt na lini startu stanęła Uliana Achramowicz ( 2 Tla ) zajmując 4 miejsce! 

Kolejny bieg odbędzie się 23 marca 2024r. 

Brawo dla Naszej młodzieży ! Jesteśmy dumni !

 

"Kiedy daję z siebie wszystko, co mogę z siebie dać - wtedy wiem, że wygrałem bieg." Jay Fooberg

 

 

Opiekunowie : Klaudia Pilarska, Robert Sieniek 

 

 

 1. 18-03-2016 PCE wicemistrzem powiatu w piłce siatkowej dziewcząt!

  10 marca 2016 roku na hali sportowej ZSGŻiA odbyły się kolejne zawody sportowe w ramach Licealiady 2015/2016- turniej powiatowy szkół ponadgimnazjalnych w piłce sitkowej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły 4 reprezentacje szkół: PCE ZSP, II LO, I LO oraz ZSGŻiA  

 2. 10-03-2016 Uczniowie PCE reprezetowali nasz powiat w Rumi

  7 marca 2016r. zawodniczki naszej szkoły reprezentowały powiat Lębork oraz Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lęborku na zawodach sportowych  szczebla wojewódzkiego - w Futsalu dziewcząt  w Rumi. Tak jak przypuszczaliśmy, zawody te cieszyły się dużym zainteresowaniem

 3. 03-03-2016 Sukces dziewcząt. PCE ZSP Mistrzem powiatu w Futsalu dziewcząt!

   1 marca 2016 roku na hali sportowej ZSGŻiA odbyły się zawody sportowe w ramach Licealiady 2015/2016- Futsal dziewcząt. Zawody te zostały w tym roku szkolnym ujęte w kalendarzu imprez sportowych na szczeblu  powiatu po raz pierwszy, pilotażowo,  ale można już dzisiaj powiedzieć, że będą się one w przyszłości cieszyły dużym zainteresowaniem. 

 4. 18-02-2016 Dobry start tenisistów z PCE ZSP

   Dnia 10-11.02.16  w ramach XVII Powiatowych Igrzysk  Młodzieży Szkolnej, odbył się turniej   tenisa stołowego chłopców i dziewcząt. Reprezentacja chłopców w składzie: Krzysztof Obrzut z klasy II TLa i Zbigniew Kasprzak z klasy IB zajęli drugie miejsce przegrywając tylko z ubiegłorocznymi mistrzami z I liceum Ogólnokształcącego

 5. 09-12-2015 SIŁACZE W PCE

   8 grudnia 2015 r. w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Lęborku odbyły się kolejne zawody w siłowaniu na prawą rękę. W turnieju wystąpiło 20 najsilniejszych uczniów w trzech kategoriach wagowych. Kategorię do 65kg wygrał Dawid Milewczyk z klasy I B, kategorię do 78kg – Bartosz Dawidowski  - kl. IIIa, zaś kategorię najcięższą + 78kg – Tomasz Stankowski z klasy IV TB. 

 6. 07-10-2015 Klasa I T la mistrzem pierwszaków w piłce nożnej halowej

   We wtorek 06.10.2015r. odbyły się kolejne, coroczne, integracyjne  zawody w piłce nożnej halowej dla klas pierwszych. W turnieju wystartowały reprezentacje 5 klas: T la, T lb, T B, a, B. Zespoły rozegrały swoje mecze w dwóch grupach. Zwycięzcy grup zmierzyli się w finale,

 7. 29-01-2015 TURNIEJ NOWOROCZNY PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR DYREKTORA PCE ZSP W LĘBORKU

  26 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się Turniej Noworoczny piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora PCE ZSP w Lęborku. W zawodach wystartowały 4 reprezentacje dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu lęborskiego: ZSO nr 2, I LO, ZSGŻiA oraz reprezentacja siatkarek naszej szkoły w składzie:  

 8. 27-01-2015 Mistrzynie z PCE ZSP Lębork

   22.01.2014r  w ramach XVI Powiatowych Igrzysk  Młodzieży Szkolnej, odbył się turniej   tenisa stołowego  dziewcząt.  Nasze reprezentantki w składzie: Kinga Nagórska z klasy 2A i Justyna Mach z klasy ITLb  okazały się najlepsze, wygrywając bezkonkurencyjne z trzema szkołami naszego powiatu.  

 9. 22-01-2015 TURNIEJ PCE ZSP TENISA STOŁOWEGO

   15.01.2015r. odbył się coroczny turniej  tenisa stołowego. Do rywalizacji wystartowało  16 zawodników (w tym 4 dziewczęta i 12 chłopców). Zwycięzcą turnieju w kategorii chłopców został Paweł Kozon  z kl. IIITG, który  nie przegrał żadnego pojedynku. 

 10. 17-12-2014 TURNIEJ MIKOŁAJKOWY PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW PCE-ZSP W LĘBORKU

   Do wielkiego wydarzenia  siatkarskiego  doszło na sali sportowej Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lęborku przy ulicy Pionierów 16 . Dnia 15.12.2014r spotkały się reprezentacje szkół ponadgimnazialnych i rywalizowały o miano mistrza w Turnieju Mikołajkowym Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora  PCE-ZSP. 

Zobacz nasze