Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Konkurs ,,Pola Nadziei’’

Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne po raz pierwszy  zorganizowała konkurs dla placówek oświatowych pt.: ,,Pola Nadziei’’, koncentrując się na potrzebie edukacji społeczności odnośnie założeń ideowych akcji, tj.: szerzenie idei opieki hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na wsparcie osób terminalnie chorych jak również uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy.

Dn. 24.05.2024r młodzież naszej szkoły wraz z opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariatu została zaproszona na ogłoszenie wyników konkursu. Łącznie wpłynęło 175 prac plastycznych, prezentacje i filmiki. Konkurs oceniany był  w czterech kategoriach wiekowych od przedszkolaków do uczniów szkół ponadpodstawowych. Przygotowany przez nas film, mówiący o idei ruchu hospicyjnego otrzymał I miejsce. Organizatorzy są wdzięczni za ogromne zaangażowanie wszystkich uczestników.

Hospicjum to BLISKOŚĆ – wszyscy uczestnicy konkursu pochylając się nad pracą byli bardzo blisko sercem i myślami z osobami chorymi.

Hospicjum to POŚWIĘCENIE UWAGI – ta uwaga pięknych, młodych ludzi znalazła swoje odzwierciedlenie w wykonanych pracach.

HOSPICJUM to NADZIEJA – a tę bardzo wyraźnie widać w kolorach prac. Już cieszymy się, gdy wszystkie one pięknymi barwami wypełnią progi hospicjum.

Opiekun SKW Tessmer Anetta

 

Zobacz nasze