Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

„Porozmawiaj-my, działaj-my” – spotkanie Samorządów Uczniowskich

28 maja 2024 roku od godziny 11.00 gościliśmy Samorządy Uczniowskie, wraz z opiekunami, szkół ponadpodstawowych z Lęborka. W ramach wspólnego programu współpracy samorządów szkolnych "Porozmawiaj-my, Działaj-my "spotkanie w PCE było ostatnim w tym roku szkolnym.

W harmonogramie wizyty było powitanie gości przez dyrektora szkoły p. Artura Obolewskiego i kilka słów na jej  temat, następnie prezentacja przybliżająca patrona naszej szkoły Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz historię szkoły i bieżące wydarzenia, osiągnięcia uczniów i aktywność Samorządu Uczniowskiego PCE, którą przedstawiła przewodnicząca Samorządu Wiktoria Stępniak z klasy IV TLa.

W trakcie wizyty oprowadziliśmy naszych gości po szkole, pokazaliśmy sale lekcyjne, siłownię, świetlicę, bibliotekę, boisko szkolne, goście mogli też zobaczyć i spróbować obsługi symulatora wózka widłowego, pokazaliśmy również musztrę paradną przygotowaną przez p. Ryszarda Sałasińskiego i uczniów z klasy III TLa.

Po słodkim poczęstunku dla zaproszonych gości i uczniów z naszego Samorządu był czas na rozmowy młodzieży i opiekunów.

W nowym roku szkolnym na pewno czekają nas nowe wspólne pomysły i przedsięwzięcia, bo przecież właśnie po to powstała ta inicjatywa współpracy między szkołami.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Aleksandra Motas

 

Zobacz nasze